Architektura

Čínská pobočka magazínu FRAME ukrývá svět rámovaný v oceli

15. 9. 2023
Architektura

Magazín FRAME je ve světě soudobého interiérového designu zavedeným pojmem. Svým čtenářům přináší pravidelnou dávku inspirace z oblasti produktového designu, dekorací, moderních materiálů i módy. V roce 2020 časopis zahájil odvážný projekt nové redakční pobočky v Číně. Jak to dopadlo?

Původní půdní prostory rekonstruované budovy s výškou podlaží 8,8 m byly od severu k jihu snadno přehlédnutelné, což představovalo velmi příznivý výchozí stav pro další práci architektů. Dispoziční řešení dosavadních interiérů projektový tým zcela restrukturalizoval. Stávající výška podlaží byla upravena dle funkčního uspořádání pracovního a veřejného prostoru pro 40 osob. Nově tak vzniklo víceúrovňové uspořádání s orientací sever-jih. První podlaží budovy kanceláří je určeno pro veřejnost. Areál s velkorysým multifunkčním prostorem poskytuje ideální zázemí pro pravidelné konání mediálních akcí. 

Tím však opakující se motiv nekončí. Celá jedna stěna byla ve své plné výšce pokryta LED obrazovkou zobrazující virtuální video s názvem „FRAMING“, tedy „RÁMOVÁNÍ“, které pro magazín vytvořila přední čínská laboratoř nových médií UFO Media Lab. Ta ve své tvorbě účelně kombinuje umění a moderní vědu. Ve videu jsou replikovány ocelové tyče použité v konstrukci knihoven a schodiště v podobě rozvolněných mřížek, které se dynamicky natahují a smršťují. Další nevšední zážitek představuje samotný přechod nahoru a dolů po schodišti mezi jednotlivými patry. V nastoleném duchu zde můžete uniknout z každodenní zaběhnuté rutiny přímo do virtuálního světa FRAME.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení