Hotel Banyan Tree Nanjing Garden Expo proměnil lomové údolí v tajemnou říši divů
Země má mnoho krásných míst a ještě více přenádherných scenérií. Člověk má na toto všechno značný vliv. Někdy dojde k perfektní symbióze, ale jindy se bohužel stane, že zbydou jen vzpomínky a daná místa se promění v ošklivé jizvy – pozůstatky lidského působení. Přesně to se stalo hoře Tangshan. Lidská ruka se ale nakonec vrátila, aby své činy napravila. A tak došlo k ekologické obnově, zkrášlení a vzniku hotelu Banyan Tree Nanjing Garden Expo.
Hora Tangshan byla kdysi rájem plným mraků a vegetace, ale kvůli lidskému faktoru se z ní nakonec stala sbírka průmyslových ruin v důsledku vykořisťování a devastace, které ji zbavily zeleně, změnily terén a zničily půdu i krajinu. Místo, kde se nyní nachází luxusní hotel Banyan Tree Nanjing Garden Expo, bylo dlouhodobě opuštěným dolem. Se smutným osudem místa nesouhlasili designéři z Cheng Chung Design, a proto se rozhodli, že hoře a lomu přivedou zpět ducha a krásu.
Hlavním bodem projektu byla ekologická obnova lokality. Vápencový lom se dekonstruoval. Nezůstal kámen na kameni. Vrátila se zpět zeleň v podobě lesů. Vznikla zcela nová říše divů. Středobodem nového prostředí se stal hotel. CCD přirovnala celou jeho architekturu k modernímu, minimalistickému kokonu, který symbolizuje konec staré formy a vznik nového života. Inspirací pro jeho design byla okolní krajina. Využívaly se jednoduché linie, vrstvení, zakřivení a zaoblení ve spojení s přírodními materiály. Cílem bylo navození dojmu sounáležitosti.
V hotelovém lobby s celoplošnými okny s texturou dřeva a kamene se budete cítit skoro jako v exteriéru. CCD chtělo, abyste se tu cítili jako při procházce na horské stezce, ze které v pozadí pozorujete západ slunce. Denní světlo a stíny zde cirkulují, umocňují emocionální zážitek a vytváří poetický moderní prostor, kde se světlo a tma vzájemně ovlivňují. Dominuje dřevo a černobílá barevná paleta s hrubou texturou kamene na stěnách v kombinaci s hladkostí. Vše je vyváženo v jeden krásný celek. Stěny s hrubou sochařskou texturou se nepoužívají pouze v restauracích a vestibulech, ve kteých také dominuje černá s bílou v kontrastu s tvrdostí a měkkostí.
Milujete dobré jídlo, umělecká díla a zajímavé detaily? Pak si zamilujete hotelovou restauraci, jejíž interiéry čerpaly inspiraci z lesních prvků hory Tangshan. Pozadu nezůstávají ani hotelové pokoje. Každý je vybaven vanou s horkým pramenem a výhledem do údolí a na útesy. Architektonická struktura a vybavení interiéru vytvářejí přírodní atmosféru souznící s tajemnou atmosférou lomového údolí. V prostorech se nenásilně rozprostírá zelená barva, která představuje vitalitu nového života a zároveň vytváří dojem splynutí s přírodou. Součástí jsou také teplé barevné tóny, jež mají za cíl navodit atmosféru útulného domova.
Architekti ze studia CCD
CCD (Cheng Chung Design) založil designér Joe Cheng, který se specializuje na design pohostinství. Studio od svého založení obdrželo více než 58 špičkových mezinárodních ocenění za design včetně nejvyššího ocenění v oblasti interiérového designu – Gold Key Awards. CCD je prvotřídní designérská firma s pověstí tvůrce krásných a inovativních interiérů, které jsou funkční a udržitelné. Poskytuje interiérový design a konzultační služby pro více než 20 mezinárodních skupin hotelového managementu, více než 50 mezinárodních značek a více než 100 luxusních hotelů.