Studio CCD navrhlo tibetský hotel v legendární čínské lokalitě
Hotel navržený společností CCD čerpá inspiraci z prostředí, kam dosedl božský orel. Prostřednictvím moderních designových technik se zde spojila tradiční tibetská kultura s původním údolím ukrytým v horách. Pojďte spolu s námi nahlédnout do kulturního dědictví osobitých zvyků zdejší etnicity ve spojení se současnými funkčními požadavky hotelu.
Hotel Indigo Jiuzhai se nachází v okolí tiché a klidné přírodní krajiny Zhongcha. K této lokalitě patří nejen dechberoucí krása přírody, jež nebere ohled na roční období, ale i Legenda o orlovi, která posloužila jako inspirace pro design hotelu. „Zhongcha“ je transliterací tibetského názvu, který znamená Místo, kam slétá božský orel. Legenda předkládá příběh božského orla hledajícího místo odpočinku během letu. Pouze bůh hory Baijian byl dost silný, aby unesl jeho váhu, a proto se orel snesl tam, v důsledku čehož místo dostalo své jméno.
Nově otevřený hotel sem vnesl moderní a zároveň osobitou atmosféru. Působí jako muzeum tibetského kulturního dědictví. Najdete zde mnoho prvků identity místního etnika, jako jsou orel či jak, dřevo, syté barvy, orlí peří nebo fotografie tvořící spolu se slabým modrým světlem nástěnné umělecké dílo. „Doufáme, že pomocí jednoduchých a přirozených designových prvků vytvoříme harmonické prostředí, které bude odpovídat duchovním potřebám kulturní a psychologické identity zdejších lidí v průběhu historie a zároveň splníme současné funkční požadavky,“ vysvětluje tým CCD.
Design haly simuluje úhel pohledu orla. Recepce je skryta za pravou stranou ohniště, jež díky tibetským a čchiangským prvkům podtrhuje místní kulturu. Tu navíc doplňují koberce, židle, závěsná svítidla a dekorace. Najdete zde tibetské totemy nebo přírodní textury, které za pomoci ohně dotvářejí útulnou a relaxační atmosféru. V Tibetu i zahraničí je proslulé tradiční malířství včetně Thang-ga – náboženských svitkových maleb na barevném saténu určené k uctívaní, proslulých jemnou technikou kresby a nádhernými barvami. Knihovnu navazující na salonek zvýrazňují dřevorytové tisky čerpající z tradičních barev Thang-ga.
Nástěnné dekorace jsou důležitým prvkem také v restauraci, kde dodávají prostoru na zábavnosti. Je to místo, kde se hosté mohou scházet, popovídat si a zároveň si pochutnat na tradičních tibetských specialitách, jako je máslový čaj, jačí maso nebo jídlo z pražené ječné mouky – zanba. V pokojích pro hosty naleznete asymetrické pozadí za čelem postele, zdobené místními etnickými vzory v podobě výšivek Qiang a maleb Tang-ga. Do jednoho celku jsou integrovány šatní skříň s umyvadlem a barovým pultem. Společně vytvářejí přechodový prostor a zároveň šetří místo. Koupelna je otevřená, od ložnice oddělená čtyřmi posuvnými dveřmi, aby se zlepšilo využití prostoru.
O studiu CCD
CCD je jednou ze světově nejznámějších společností zabývajících se hotelových designem interiérů. Dostala se mezi top 10 v US Interior Design, top 500 asijských značek dva roky za sebou a jako jediná ze společností zabývající se designem do top 500 nejhodnotnějších čínských značek. Od svého založení získala CCD množství cen za design včetně nejvíce váženého ocenění Gold Key Awards. Díky týmům z mnoha oblastí, jako jsou konzulting, architektonický a interiérový design, elektromechanika, osvětlení, marketing nebo komerční sféra, se jedná o jednu z nejlepších společností světa ve své oblasti s pověstí tvůrce krásných a inovativních interiérů, které jsou funkční a udržitelné.